Chór Laudate Dominum

przez Super User

280555621_1016569008971988_5807529511270658019_n.jpg

Chór Parafii bł. Czesława Laudate Dominum

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,
Tam ludzie dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają...”

W naszej wspólnocie parafialnej zebrali się Ci, którym w "duszy gra", by wspólnie stworzyć chór parafialny. Inicjatorem był ks. Grzegorza Poźniak. Dyrygentką chóru od października 1999 lat jest Pani Ludmiła Wocial-Zawadzka, która jest nauczycielem, dyrygentem i najlepszym przyjacielem. Od początku Chórzystom przyświecały słowa: "kto śpiewa, dwa razy się modli". Zespół jest chórem mieszanym – czterogłosowym. Śpiewają w nim osoby w wieku od trzydziestu do blisko osiemdziesięciu lat. Chórzyści reprezentują najróżniejsze zawody, zwykle nie mają przygotowania muzycznego. Łączy ich pasja do muzyki. W czasie ponad dwudziestoletniej historii Chór uczestniczył wieli konkursach i przeglądach chóralnych w których zajmujmował najwyższe podium.
Cotygodniowe próby, niedzielne występy w różnych kościołach, uświetnianie różnych świąt kościelnych i uroczystości (Np.: prymicji, ślubów, rocznic pożycia małżeńskiego, odpustów) – wszystko to wymaga olbrzymiego wysiłku. "Zapanować" nad kilkudziesięcioma członkami zespołu, odpowiednio dobrać i ustawić poszczególne głosy, wybrać repertuar, spędzać wiele godzin na próbach i podczas występów na terenie parafii i często także z dala od niej – wszystko to godne jest wielkiego szacunku i podziękowań.

Spotkamy się w każdy poniedziałek o 18:00, w salce przy parafii bł. Czesława w Opolu. Przyjdź, zobacz, posłuchaj i zdecyduj - być może śpiew w czterogłosie będzie również Twoja pasją! Zapraszamy bardzo serdecznie.