Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafialnymi na najbliższy tydzień.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018r.Listopada 2017

1. Do wieczności odszedł budowniczy i pierwszy proboszcz naszej parafii Ks. Dziekan Jan Bogacki, przeżył lat 69, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 1100 w parafii bł. Czesława w Górażdżach. Nasza parafia organizuje wyjazd na ten pogrzeb, zapisy w zakrystii, ilość miejsc ograniczona. Wyjazd w poniedziałek o 1000 spod naszego kościoła.

2. Dziś:

v  Kolekta przeznaczona jest na seminarium duchowne w Opolu

v  Caritas przeprowadza comiesięczną składkę dla potrzebujących

v  Dziś zapraszamy na nieszpory o 1730, które odprawimy za Śp. Księdza Jana Bogackiego

3. W środę:

v  zapraszamy na procesję błagalną ku czci św. Marka o dobre urodzaje o 1730

4. W czwartek Msza św. szkolna o 1630.

5. W piątek i w sobotę o 1700 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi

6. W piątek:

v  na 1900 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na Mszę Świętą

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 02-09 lutego 2019 roku. Koszt 3450 zł i 100 $. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, w gazetce i na plakatach z tyłu kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej

8. Zapraszamy na VI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd 02 czerwca o godzinie 730. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Zwolniły się 4 miejsca na pielgrzymkę do Włoch. Chętnych zapraszamy.

10. W przyszłą Niedzielę , po każdej Mszy Świętej do białej skrzyni można złożyć ofiary aby wesprzeć małego Karolka Stadnika, który mieszka  w opolskich Luboszycach. Karolek urodził się z bardzo ciężka wada genetyczną. Najgorszym, najbardziej śmiertelnym wrogiem Karolka jest jego własny kręgosłup. Deformacja pogłębia się z każdym dniem. Kręgosłup miażdży narządy w klatce piersiowej. Zniszczeniu uległa już tchawica, powoli nie ma już miejsca dla płuc.  W przeciwnym razie Karola czeka respirator i powolna śmierć w męczarniach. Ratunkiem jest operacja w stanach zjednoczonych, która została wyceniona na kosmiczną sumę 3mln zł, ale od której zależy to, co nie ma ceny – życie. Takie operacje się już odbyły. Jest nadzieja. Ta byłaby siódmą tego typu operacją na świecie, a dla Karolka byłaby szansą na życie. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

11. Zapowiedzi przedśłubne:

v  Piotr Bońkowski (Opole) i Magdalena Ziembik (Opole) – zap. III

v  Marcin Szczesio (Opole) i Magda Knapa (Opole) – zap. III

v  Jan Raszka (Opole) i Agata Błaszkiewicz (Małujowice) – zap. II

v  Andrzej Kozłowski (Warszawa) i Katarzyna Gola (Opole) – zap. II

v  Arkadiusz Wiśniewski (Opole) i Agata Wieczorek (Polesie) – zap. I

v  Bogumił Biernat (Opole) i Agnieszka Czyczerska (Opole) – zap. I

12. Do wieczności odeszli: Śp. Stanisława Szarek, l.72 z ul. Koszyka, Śp. Klara Kruczek, l.93 z ul. Dambonia,
Śp. Henryk Brzdąk, l.62 z ul. Prószkowskiej