Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafialnymi na najbliższy tydzień.

Uroczystość Świętej Anny – 26.07.2020

1. Dziś:

• * Po każdej mszy błogosławimy pojazdy i kierowców ku czci św. Krzysztofa. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są dla misjonarzy
  • * O 1730 zapraszamy na nieszpory niedzielne
  • * Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego m.in. o niedawno zmarłym Kardynale Zenonie Grocholewskim, który ponad 50 lat spędził na Watykanie, o „Superbabci” jaką bez wątpienia była Święta Anna, o podróży za jeden grosz – czyli pomocy jaką niesiemy naszym misjonarzom przy okazji poświęcenia pojazdów oraz o Sanktuarium Królowej Podlasia w Kodniu.
  • * Przypominamy, że nasza Gazetka Parafialna w czasie wakacji jest dwutygodniowa. Następny numer 9 sierpnia

2. Kancelaria Parafialna w czasie wakacji czynna od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej porannej i wieczornej.

3. W środę zapraszamy na  nabożeństwo do MBNP o 1730

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca dlatego na 800 do Katedry zapraszamy wszystkich mężczyzn na Mszę Świętą i wynagradzający Męski Różaniec. Po Mszy tradycyjnie już procesja z obrazem MB Opolskiej na schody kościoła „Na Górce” i tam różaniec, a u nas w parafii o 2000 nabożeństwo I soboty miesiąca i o 2100 Apel Jasnogórski

5. Za tydzień w niedzielę:

• * Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne

w Opolu

* Zmiana tajemnic różańcowych i różaniec o 800

• * Przed kościołem Parafialny Zespól Caritas będzie kwestował na rzecz chorej trzyletniej Laury Biel z Czarnowąs, która urodziła się z bardzo złożoną wadą serca. Jest już po dwóch operacjach (pierwsza odbyła się w 9tej dobie życia, a druga w wieku 5 miesięcy). We wrześniu czeka ją trzecia operacja w Bostonie. Niestety koszt przerasta możliwości finansowe rodziców, ponieważ jest to ponad milion złotych. Zachęcamy do włączenia się w tę szlachetną pomoc.

6. Zapowiedzi przedślubne:

• * Michał Starosta (Opole) i Anna Piasny (Sołuszowa) – zap. III
  • * Andrzej Kowalski (Opole) i Monika Rosak (Opole) – zap. III
  • * Radosław Sikorski i Joanna Jędruszok – zap. I
  • * Łukasz Skrzypek (Opole) i Dominika Cebula (Opole) – zap. I

7. Do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: Śp. Józef Bubin l. 73 z ul. Dambonia