Pielgrzymka

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją pielgrzymki organizowanej w naszej parafii
Koszt: 3450 zł (zaliczka 500zł)
 
Santiago Tours - Salon sprzedaży:  43-100 Tychy, ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1  Siedziba biura: 40-645 Katowice, ul. Tunelowa 24F tel.: 32 204 27 77 - santiagotours@santiagotours.pl

ING Bank Śląski: 24 1050 1214 1000 0091 2511 0552
 
ZAPISY: ks. Damian Staniek Rzymskokatolicka Parafia pw. Błogosławionego Czesława 45-782 Opole, ul. J. Hallera 2 meil: dhws@wp.pl Telefon: 511155795
 
1 DZIEŃ: Zbiórka w parafii Błogosławionego Czesława w Opolu. Msza św. na rozpoczęcie  pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Katowicach. Odprawa, wylot do Tel Avivu,  przylot i  transfer do Betlejem. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: kościół nawie dzenia św. Elżbiety i kościół narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do Bazyliki Narodzenie Pańskiego. Przejście do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej - Grota Mleczna. Przejazd  na Pole Pasterzy. Zakupy dewocjonaliów w jednym ze sklepów chrześcijańskich. Obiado kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: sanktuarium Pater Noster (Ojcze nasz), przejście drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit z widokiem na Starą Jerozolimę. Przejście do Bazyliki Narodów z ogrodami Getsemani i starymi drzewami oliwnymi  z czasów Pana Jezusa. Wizyta w kościele grobu NMP, którym opiekują się chrześcijanie z Grecji i Armenii. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do wie czernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

parafialna pielgrzymka do ziemi swietej4 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej gdzie zo baczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, nawiedzenie kościoła Stella Maris na Górze Karmel, gdzie znajduje się klasztor Karmelitów opie kujących się grotą proroka Eliasza. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ: Śniadanie. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do miejsca   rozmnożenia chleba i ryb, zwanym przez lokalnych chrześcijan Tabgha. Spacer do ko ścioła prymatu św. Piotra nad Jeziorem Tyberiadzkim. Przejazd do Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz ruiny starożytnego miasta. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, czas wolny na obiad w jednej z chrześcijańskich restauracji. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca gdzie chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Wizyta w sanktuarium Przemienienia Pańskiego  na Górze Tabor. Przejazd do   hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ: Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy   Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepa na  do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiań ską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ: Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Aviv, przelot do Katowic. Przejazd do parafii  i zakończenie pielgrzymki.
 
ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, transport autobusem, 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2 osobowych, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, rejs po Jeziorze Galilejskim. Dodatkowo płatne na miejscu: bilety wstępów, napiwki i przewodnicy lokalni 100 USD.
Santiago