PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 24.06-01.07.2023

PLAN PIELGRZYKI

1 DZIEŃ:     

Zbiórka w parafii.

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Przejazd na lotnisko w Krakowie. Odprawa, wylot do    Tel Avivu, przylot i transfer do Betlejem. Kolacja i nocleg.

2 DZIEŃ:      

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem, gdzie znajdują się dwa sanktuaria: kościół nawiedzenia św. Elżbiety i kościół narodzin Jana Chrzciciela. Przejazd do Bazyliki Narodzenie          Pańskiego. Przejście do sanktuarium Matki Boskiej Karmiącej - Grota Mleczna. Przejazd na Pole Pasterzy. Zakupy dewocjonaliów w jednym ze sklepów chrześcijańskich. Obiado-kolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:      

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną: sanktuarium Pater Noster (Ojcze nasz), przejście  drogą niedzieli palmowej do kościoła Dominus Flevit z widokiem na Starą Jerozolimę.    Przejście do Bazyliki Narodów z ogrodami Getsemani i starymi drzewami oliwnymi z czasów Pana Jezusa. Wizyta w kościele grobu NMP, którym opiekują się chrześcijanie        z Grecji i Armenii. Przejazd na Górę Syjon do Bazyliki Zaśnięcia NMP, spacer do wieczernika i grobu Króla Dawida. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 DZIEŃ:      

Śniadanie. Wyjazd w kierunku morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej gdzie zobaczymy ruiny starożytnych akweduktów i miasta. Przejazd do Hajfy, nawiedzenie kościoła Stella Maris na Górze Karmel, gdzie znajduje się klasztor Karmelitów opiekujących się grotą proroka Eliasza. Zwiedzanie miasta Hajfa (city tour). Przejazd do   Nazaretu, nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa.            Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość    odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:      

Śniadanie. Wizyta w sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do miejsca rozmnożenia chleba i ryb, zwanym przez lokalnych chrześcijan Tabgha. Spacer do kościoła prymatu św. Piotra nad Jeziorem Tyberiadzkim. Przejazd do Kafarnaum, gdzie znajduje się dom św. Piotra oraz ruiny starożytnego miasta. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim, czas wolny na obiad w jednej z chrześcijańskich restauracji. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca gdzie chrześcijanie z całego świata odnawiają przyrzeczenia chrzcielne. Wizyta w sanktuarium Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

6 DZIEŃ:

Śniadanie. Wyjazd w kierunku pustyni Judzkiej do Betanii, nawiedzenie sanktuarium    domu Marii, Marty i Łazarza. Przejazd do Jerycha pod Górę Kuszenia oraz modlitwa przy Sykomorze Zacheusza. Przejazd nad Morze Martwe i czas wolny na relaksującą kąpiel. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

7 DZIEŃ:      

Śniadanie. Przejazd do Starego Miasta w Jerozolimie, wejście przez bramę św. Szczepana       do kościoła św. Anny, Sadzawka Betesda, Przejście przez Stare Miasto do warowni   Marka Antoniusza gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie            nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście            na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki.     Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ:      

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Tel Aviv, przelot do Krakowa. Przejazd do parafii i zakończenie pielgrzymki.

 

KOSZT PIELGRZYMKI 3850 ZŁOTYCH

 

ŚWIADCZENIA: bilet lotniczy, bagaż 20kg, transport autobusem w Ziemi św., 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2 osobowych, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu, rejs po Jeziorze Galilejskim. Dodatkowo płatne na miejscu: bilety wstępów, napiwki i przewodnicy lokalni 200 USD.