KALENDARZ DIECEZJALNY 2024

Ukazał się właśnie „Kalendarz diecezji opolskiej 2024”, wydawany od lat przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia w Opolu.
Do nabycia w zakrystii!!!!!
 
W tym roku jego tematem są zbiory Muzeum Diecezjalnego w Opolu. Diecezja opolska ma bogate dziedzictwo sztuki sakralnej, które jest jednym z najważniejszych elementów kulturowych regionu.
Wstęp do kalendarza został napisany przez biskupa opolskiego, Andrzeja Czaję, który podkreśla rolę sztuki sakralnej w głoszeniu Ewangelii i pogłębianiu wiary. Kościoły w diecezji opolskiej są pełne pięknych dzieł sztuki, które od stuleci przyciągają wiernych i turystów z całego świata.
Muzeum Diecezjalne w Opolu posiada zbiory obejmujące różnorodne okresy historyczne, od średniowiecza po czasy najnowsze. Znajdują się tam cenne obrazy, rzeźby, tkaniny, złotnictwo oraz inne przedmioty związane z kulturą i wiarą. Te zbiory są nie tylko ważnym dziedzictwem kulturowym, ale także stanowią nieoceniony materiał edukacyjny i naukowy.
Kalendarz diecezji opolskiej 2024 to okazja do zapoznania się z pięknem i znaczeniem sztuki sakralnej na terenie Śląska Opolskiego. Jest to doskonały sposób na odkrycie bogactwa artystycznego regionu oraz zrozumienie jego historycznego i duchowego znaczenia.
Przedstawione w kalendarzu zdjęcia zabytków sztuki sakralnej to tylko mały wycinek tego, co można zobaczyć podczas zwiedzania Muzeum Diecezjalnego w Opolu. Zachęcamy wszystkich miłośników sztuki i kultury do odwiedzenia tego miejsca i poznanie jego unikatowych zbiorów.