Chór Parafialny

przez Super User

Chór Parafii bł. Czesława Laudate Dominum

„Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,
Tam ludzie dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach wierzaj mi,
Ci nigdy nie śpiewają...

W naszej wspólnocie parafialnej zebrali się Ci, którym w "duszy gra", by wspólnie stworzyć chór parafialny. Inicjatorem był ks. Grzegorza Poźniak.

Dyrygentką chóru od października 1999 lat jest Pani Ludmiła Wocial-Zawadzka, która jest nauczycielem, dyrygentem i najlepszym przyjacielem.

Od początku Chórzystom przyświecały słowa: "kto śpiewa, dwa razy się modli".
Zespół jest chórem mieszanym – czterogłosowym. Śpiewają w nim osoby w wieku od trzydziestu do blisko osiemdziesięciu lat. Obecnie Chór liczy 25 członków. Chórzyści reprezentują najróżniejsze zawody, zwykle nie mają przygotowania muzycznego. Łączy ich pasja do muzyki.
W czasie ponad dwudziestoletniej historii Chór uczestniczył wieli konkursach i przeglądach chóralnych w których zajmujmował najwyższe podium.
Cotygodniowe próby, niedzielne występy w różnych kościołach, uświetnianie różnych świąt kościelnych i uroczystości (Np.: prymicji, ślubów, rocznic pożycia małżeńskiego, odpustów) – wszystko to wymaga olbrzymiego wysiłku. "Zapanować" nad kilkudziesięcioma członkami zespołu, odpowiednio dobrać i ustawić poszczególne głosy, wybrać repertuar, spędzać wiele godzin na próbach i podczas występów na terenie parafii i często także z dala od niej – wszystko to godne jest wielkiego szacunku i podziękowań.