SOLIDARNI Z KOŚCIOŁEM NA WSCHODZIE

DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE.

W naszej wspólnocie ten szczególny dzień będziemy przeżywać w III Niedziela Adwentu 12 grudnia. W tym dniu otaczamy modlitwą katolików na Wschodzie oraz ich duszpasterzy. W kościołach zbierane są tego dnia ofiary do puszek. Wesprą one potrzebujących w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. „Adwent jest okazją do pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Katolicy, którzy mieszkają za wschodnią granicą Polski często są w potrzebie i potrzebują naszego wsparcia” – podkreśla przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie bp Antoni Pacyfik Dydycz.
„Chcemy wesprzeć osoby świeckie i duszpasterzy posługujących w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Żyjący tam katolicy przez długie lata byli pozbawieni możliwości wyrażania swojej wiary i praktyk religijnych. Adwent to czas, kiedy przygotowujemy drogę Panu, możemy robić to także poprzez pomoc naszym braciom i siostrom mieszkającym za wschodnią granicą Polski, aby również oni mogli doświadczać wspólnoty Kościoła” – mówi bp Dydycz.