ks. Rafał Prusko

Ksiądz Wikariusz

Data święceń: 2007-05-26
 
Pełnione funkcje:
[ 2011-08-24 - nadal ] wikariusz - Opole, bł. Czesława
[ 2007-08-17 - 2010-08-30 ] wikariusz - Leśnica, Trójcy Świętej
[ 2010-08-30 - 2011-08-24 ] wikariusz - Racibórz, Wniebowzięcia NMP

Pochodzi z parafii św. Rodziny w Zawadzkiem, jest synem Jadwigi i Andrzeja Prusko. Ukończył Technikum Mechaniczno Hutnicze w Zawadzkiem. Ma siostrę Dorotę i brata Dariusza. Napisał pracę magisterską z liturgiki u prof. Helmuta Sobeczki pt. „Treści teologiczne w tekstach czterech Niedziel Adwentu”. Za ważną cechę współczesnego duszpasterza uważa autentyczność – życie tym, co głosi. W diecezji opolskiej najważniejszym wyzwaniem , według ks. Rafała, jest duszpasterstwo ludzi emigrujących do pracy i ich rodzin pozostających w diecezji. Jego hobby: liturgia, turystyka, akwarystyka, piłka nożna. Praktykę diakońską zrealizował w parafii ś.ś. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Po święceniach był wikariuszem w Leśnicy i Raciborzu, od 2011 roku pracuje w naszej parafii, jest opiekunem ministrantów i marianek.