ks. Rafał Bałamucki

Ksiądz Proboszcz

Data święceń: 1999-05-22
 
Pełnione funkcje:
[ 2016-08-24 - nadal ] proboszcz - Opole, bł. Czesława
[ 1999-08-19 - 2004-08-19 ] wikariusz - Kluczbork, Najświętszego Serca Pana Jezusa
[ 2004-08-19 - 2005-08-19 ] wikariusz - Opole, Przemienienia Pańskiego
[ 2005-08-19 - 2009-08-24 ] wikariusz - Strzelce Opolskie, św. Wawrzyńca
[ 2009-08-24 - 2016-08-24 ] proboszcz - Dziećmarów, św. Michała Archanioła
[ 2009-08-24 - 2016-08-24 ] proboszcz - Babice, św. Katarzyny Aleksandryjskiej

Urodzony 1 sierpnia 1974 r. syn Anny i Tadeusza. Pochodzi z parafii pw. WNMP w Niemodlinie. Maturę złożył w LO w Niemodlinie. Decydujący wpływ na jego powołanie mieli kapłani z którymi spotykał się w życiu, a także wieloletnia służba przy ołtarzu w rodzinnej parafii. Jego hobby są muzyka klasyczna i spotkanie z drugim człowiekiem. Ważną cechą wspólczesnego kapłana jest uczciwość, otwartość i szczerość, według zasady zrozum człowiecze drugiego człowieka, to i on cię zrozumie. Praktykę diakońską odbył  w parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach. Po święceniach jako Wikary pracował w Kluczborku NSPJ, Opole Przemienienia Pańskiego, Strzelce Opolskie św. Wawrzyńca oraz przez siedem lat w Dziećmarowie i Baicach jako Proboszcz. Od 24.08.2016 został mianowany Proboszczem parafii bł. Czesława.