Zapraszamy na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu

Kochani Parafianie, mili Goście, mieszkańcy Opola i okolic!
Po raz pierwszy chcemy zaprosić Was na nocną Adorację Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Jezus wzywa właśnie Ciebie, abyś wstał z wygodnej kanapy i przyszedł do naszego kościoła. Nie chce, abyś dla Niego pokonywał, setki kilometrów, jak ludzie, którzy w wielu miejscach świata nie mają dostępu do Mszy Świętej i do księdza. Wystarczy, żebyś przyszedł lub przyszła do kościoła Błogosławionego Czesława w Opolu na ul. Hallera. Tam w świątyni uklękniesz i będziesz patrzeć na Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Możesz z Nim rozmawiać po cichu swoimi słowami.

Kardynał Konrad Krajewski mówi: „Opalajcie się przed Najświętszym Sakramentem! Nabierajcie kolorów…”.
Św. Jan Paweł II nauczał, że „czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu.”
 
Dlaczego nocą?
W nocy jest „inna atmosfera” do modlitwy: cisza, większe skupienie, nie przeszkadzają telefony komórkowe i ruch samochodów, czy inne czynniki zewnętrzne. Adoracja nocą jest szansą dla osób, które w ciągu dnia są zabiegane i zapracowane.
 
Dziś Pan Jezus kieruje do Ciebie pytanie, kiedyś skierowane do uczniów: „Szymonie śpisz? Jednej godziny nie mogłeś czuwać? Czuwajcie i módlcie się, byście nie ulegli pokusie”. (Mk 14, 37-38)
 
Adoracja rozpocznie się 30 października o godz.: 19:00 i potrwa do godz.: 7:00 - 31 października.
Serdecznie zapraszamy!!!

adoracja nocna1